تبلیغات
آخـرین پیام آور آسمانی
با نام خدا آغاز میکنیم...

مسابقه و كُشتى با چوپان

حضرت رسول صلّى اللّه علیه و آله مدّتى پس از آن كه به رسالت و نبوّت مبعوث شد، روزى از شهر مكّه به سوى ابطح خارج گشت ، در بین راه چوپانى بیابان نشین را دید كه مشغول چرانیدن گوسفندان خود مى باشد.


و این چوپان در بین افراد آن منطقه از جهت زور و نیروى جسمى مشهور بود، همین كه آن حضرت نزدیك او رسید، چوپان عرضه داشت : آیا حاضرى با من كشتى بگیرى و زور آزمائى كنیم ؟

حضرت رسول صلّى اللّه علیه و آله اظهار نمود: تو قدرت وتوان مسابقه با مرا ندارى ، چوپان اظهار داشت : قول مى دهم اگر من برنده نشدم یك گوسفند براى تو باشد.

حضرت پذیرفت و چون با یكدیگر كشتى گرفتند پیامبر خدا صلوات اللّه علیه ، چوپان را بر زمین زد و در مسابقه كشتى برنده گردید، چوپان از جاى خود برخاست و گفت : آیا حاضر هستى یك بار دیگر با هم كشتى بگیریم ؟

حضرت فرمود: مطمئن باش كه تو برنده نمى شوى .

چوپان با غرور تمام گفت : اگر تو برنده شدى ، یك گوسفند دیگر از گوسفندان من براى تو باشد.

پس یك بار دیگر آن دو نفر مشغول كشتى گرفتن شدند؛ و چوپان تمام نیرو و توان خود را به كار گرفت ولى در مقابل آن حضرت نتوانست هیچ كارى انجام دهد ورسول خدا صلّى اللّه علیه و آله دوباره او را بر زمین انداخت .

هنگامى كه از جاى خود برخاستند، چوپان عرضه داشت : یا رسول اللّه ! تا كنون كسى نتوانسته بود در مقابل قدرت من دوام بیاورد مگر تو، پس حقّ با تو است ، اكنون اسلام خویش را بر من اعلان نما.

و چوپان ، قهرمان شكست خورده ،مسلمان شد حضرت دو گوسفند خود را به او بخشید و رفت.


منبع : کتاب چهل داستان از پیامبر(ص)برچسب ها : مسابقه , كُشتى ,

       علی رضا
      09:10 ق.ظ -  یکشنبه 5 بهمن 1393
برو به صفحه :